A 42. Kárpát-medencei Középiskolás Irodalmi Pályázat és Találkozó díjazottjainak listája
A 42. Kárpát-medencei Középiskolás Irodalmi Pályázat táborát az Írók Alapítványa, az Írók Szakszervezete, a Sárvári Tinódi Gimnázium és Sárvár Város Önkormányzata rendezésében 2019. április 23-26-a között rendeztük meg Sárvárott. A megnyitó ünnepségen Kondora István polgármester és Mezey Katalin Kossuth-díjas költő, író, az Írók Alapítványa vezetője mondott köszöntőt.
Idén a beérkezett több, mint 280 pályázatból alegjobb ötven pályázót hívta meg a zsűri a sárvári irodalmi táborba. A két és fél napos műhelymunka során, amelynek ismét a sárvári Nádasdy Vár adott otthont, a zsűri tagjai megbeszélték a pályázókkal alkotásaik erényeit, hibáit, kiértékelték a beküldött írásokat. Az előzsűri és a zsűri tagjai voltak: Baán Tibor költő, esszéista, dr. Bertha Zoltán József Attila-díjas irodalomtörténész, egyetemi tanár, dr. Gere Zsolt irodalomtörténész, egyetemi adjunktus, Jámborné Balog Tünde József Attila-díjas prózaíró, Kemény István József Attila- és Márai Sándor-díjasköltő, író, Kontra Ferenc József Attila- és Márai Sándor-díjas író, szerkesztő, Mezey Katalin költő, író, zsűri elnök, Papp Márió költő, műfordító, szerkesztő és dr. Vörös István József Attila-díjas költő, műfordító, egyetemi oktató.
A díjátadó irodalmi gálaest, amelynek során a résztvevők műveikből is felolvastak, 2019. április 25-én 17 órától a sárvári Tinódi Gimnázium dísztermében zajlott le a helybeli ifjúság és érdeklődők részvételével, mintegy 200 fős közönség előtt.A díjazottak szerény pénzjutalomban és könyvcsomagban, valamennyi meghívott szintén értékes könyvcsomagban részesült.
A díjazottak listája:
Vers kategória:
Arany oklevél:
- Foltányi Emese, Győrújbarát
Ezüst oklevél:
- Balázs-Bécsi Anna, Csíkszereda (Románia),
- Raffay Sára, Pécs,
Bronz oklevél:
- Fancsali Kinga, Marosvásárhely (Románia),
- Horváth Florencia Dorina (Celldömölk)
- Kellerwessel Klaus, Kecskemét,
- Zöldi Meliton (Monor)
Dicséretben részesült:
- Baranyai Dóra, Pered (Szovákia),
- Beke Sára, Piliscsaba,
- Endrey-Nagy Ágoston, Zámoly,
- Király Csenge Katica, Budapest
- Kovács Boglárka, Gyömrő,
- Kovács Hanga, Várpalota,
- Kovács Tamara, Budapest,
- Németh Tünde Krisztina, Győr,
- Tóth Virág, Nyíregyháza,
Résztvevők díja:
- Foltányi Emese, Győrújbarát,
Sárvár Város Különdíja:
- Horváth Florencia Dorina, Celldömölk
Próza kategória:
Arany oklevél:
- Fedoszov Emilia, Budapest,
Ezüst oklevél:
- Pataki András, Budapest,
- Hipik Tibor, Újvidék (Szerbia),
- Kővári Júnó, Nagykanizsa,,
Bronz oklevél:
- Péntek Kamilla, Kaposmérő,
- Komáromy Bese, Budapest,
- Oláh Péter, Őrbottyán,
Dicséret részesült:
- Barcsák Ágnes, Budapest,
- Nyírő Szabina Dóra, Budapest,
- Járai Luca, Üröm
Résztvevők díja:
- Komáromy Bese, Budapest
Tanulmány kategória
Arany oklevél:
- Kellerwessel Klaus, Kecskemét,
Ezüst oklevél:
- Szász Tímea-Orsolya, Sepsiszentgyörgy (Románia),
Bronz oklevél:
- Palotay-Kóbor Zalán, Celldömölk,
- Horváth Florencia Dorina, Celldömölk